Podivná pražská zima a La Chapelle

Vroucně se již od konce listopadu modlím za hustou sněhovou a hlavně pražskou bouři. Těším se na sníh, těším se na zamrzlou Vltavu, která nebyla pořádně zamrzlá už sedm let. Těším se až bude zima tak mrazivá, že vlastně už ani člověku zima není. Zatím to na ní ale nevypadá. A tak chodím na výstavy, čtu, přemýšlím, vymýšlím, dumám...

Zrovna včera jsem zašel na La Chapella do Rudolfina. Ale předtím Vám vlastně povím, jak jsem byl v Benátkách, a jak tam na každém kroku mají galerie. A jaké galerie! Nádherné výstavní prostory s expozicemi, nad kterými lze dlouhé a dlouhé hodiny dumat. A přemýšlet... a nebo Vám o tom povídat nebudu. Radši. Oni by potom ti Pražští domorodci začali těm Benátčanům závidět. A Pražané by se hromadně stěhovali do Benátek. Už to mám téměř v plánu. Tak tedy raději o tom La Chapellovi.

GaiaGaia

David La Chapelle je dnes již slavný a uznávaný fotograf, který fotografoval snad všechny slavné a pro všechny slavné módní plátky. Nejprve fotografoval černobíle většinou figurální motivy, pak barevně takové zvláštní koláže. To vystavoval nějakou dobu v New Yorku až si ho tam všimli. A pak začal právě fotit postupně ty slavné pro slavné a teď už toho má poslední dobou dost (asi už je i dost bohatý) a zase začíná fotit pro sebe. Každopádně toto všechno je v průřezu v Rudolfinu vystaveno. Je to taková malá souhrnná výstava.

Z cyklu PotopaZ cyklu Potopa

Některé fotografie Vás jistě budou (minimálně vnitřně) pobuřovat. Jakou odvahu asi musela sebrat Naomi Campbell, aby se La Chapellem nechala fotografovat. A věděla vůbec, jak bude vypadat výsledná fotografie? Jiné fotografie jsou výrazově téměř nevinné, svou idejí však ostatní výrazně převyšují.

Výstavu „Tak pravil David La Chapelle“ byste si neměli nechat ujít. Není tak rádoby šokující jako loňská Decadence Now, ale drobné pikantérie si zde každý najde.

*
*
81121213
*
:-) :-D :-| :-( ;-) ;-D :cool: