Konečně pobíhám i na webu...

Co se tak píše do prvních postů na nově vzniklém webu/blogu? Něco bych měl asi napsat o sobě. Jako, že jsem fotograf, fotografický lektor, webař a pro tento blog hlavně běžec. Ale nemyslete si, nejsem žádný běžec světových kvalit, jen si tak pobíhám, přemýšlím...

Znáte to o té kovářovic kobyle... takže web je sešitý horkou jehlou, zatím toho spoustu chybí. Třeba responzivní verze pro mobily a tablety, fíčury pro zobrazování tras běhů atd. to zkrátka budu dodělávat, když bude čas. Na své weby nemám tolik času, protože pracuji na těch klientských :-)

Běh je sport, nebudeme si nic nalhávat, sport poměrně namáhavý. Když do takové námahy investuji tolik sil, času a nakonec i peněz, tak jsem moc rád za to, že občas mohu vidět nějaký výsledek, nějaký limitní posun. Nezajímá mě umístění v závodě, je mi skutečně úplně jedno, jestli jsem skončil na 70. místě nebo 142. místě... no, možná kdybych měl na to bojovat o přední umístění, tak bych na to koukal jinak :-) ale já o přední umístění bojovat nikdy nebudu, není to má motivace. Takže se snažím prát s časem a se vzdáleností. Hlavně s tou vzdáleností. Pro někoho je 10 km strašná dálka, měl jsem to na začátku stejné. Pak jsem těch 10 km uběhl a bylo to super. Pak jsem těch 10 začal běhat skoro každý den a už to nebyla meta, byl to standard, uběhl jsem svůj první půlmaraton, 30 km... takové vzdálenosti už mi tolik nenahání hrůzu. Takže jsem akorát posunul cíl na 100 km no a tak se pomaličku začínám dostávat k něčemu, co běžci nazývají ultra a neběžci naprostou idiocií a zvráceností. 100 km je dlouhodobý cíl, to se nedá běžet jen tak bez delší přípravy, takže nikam nespěchám, pěkně pomalu se k tomu dostanu.

Za 3 týdny běžím závod v Brdech. Brdská stezka se to jmenuje. Bude to 50 km se stoupáním 700 metrů. Takovou vzdálenost jsem ještě neuběhl, strašně se těším a taky se toho patřičně obávám. Bude to super! Rád bych to pod 5 hodin, uvidíme, jak moc velký utopista jsem.

To by pro začátek mohlo stačit. Možná ještě nějaké ty osobáky, i když to není nic moc :-)

5 km 21:15
10 km 44:39
Půlmaraton 1:42:36

Mé výběhy zapisuji na Endomondo.com, Strava.com a na Dailymile.com

*
*
619843
*
:-) :-D :-| :-( ;-) ;-D :cool: