Noční fotografie

Rehabilitoval jsem z velké části mé smýšlení o noční fotografii jako o „pouze“ technickém oboru bez možnosti přinést něco nového a zajímavého. Stalo se tak hlavně pod vlivem třech fotografů a to Michaela Kenny, Josefa Hoflehnera a Martina Stavarse. Všichni tři mají skvělé atmosférické noční snímky a to převážně z velkých měst, kde je dostatek světel a všelikých podnětů, které z fotografií dělají FOTOGRAFIE.

Zkouším tedy sám vymyslet něco, co by mohlo fungovat jako výjimečná noční fotografie. Je to ale hodně těžké, hlavně z toho důvodu, že činnost, kterou v noci nejraději provozuji je spánek.

Když jsme u noční fotografie ve spojení s inspirací, kterou mě přinášejí zahraniční autoři, tak nemohu zapomenout ani na naší domácí scénu a na mistra nočních snímků, pana Josefa Sudka. Toho jsem vlastně měl jako inspiraci jmenovat na prvním místě.

...tak a je to. První poznámka je na světě. Tímto Vás tady vítám a těším se, že ve vzájemné kooperaci najdeme mnoho inspirace ve fotografii a v umění všeobecně. Budu sem občas a velice nepravidelně psát o všem možném, co se mi zrovna honí hlavou. Nebudou to vyčerpávající studie nebo sáhodlouhé články. Budou to pouze krátké útržky, které si musím poznamenta, abych nezapomněl. Zkusím také postupně vložit kratičké anotace fotografických knížek, které mám v knihovně (a že jich je požehnaně). Snad tak někomu třeba představím autora, kterého neznal, a který za něco stojí.

*
*
10112715
*
:-) :-D :-| :-( ;-) ;-D :cool: